Top
Sport tani, całoroczny, na całe życie - Pingiel.pl
fade
3228
post-template-default,single,single-post,postid-3228,single-format-standard,eltd-core-1.1,flow-ver-1.3.5,,eltd-smooth-page-transitions,ajax,eltd-blog-installed,page-template-blog-standard,eltd-header-standard,eltd-fixed-on-scroll,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-dropdown-default,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0,vc_responsive

Sport tani, całoroczny, na całe życie

     Tenis stołowy jest sportem względnie tanim, przez co ogólnie dostępnym w rozumieniu rekreacyjnym. Wystarczą dwie rakietki, celuloidowa (bądź plastikowa) piłeczka i stół, który wymaga oczywiście trochę miejsca. O ile możliwe jest granie na świeżym powietrzu, to należy mieć świadomość, że przy takim ustawieniu stołu pozbawiamy się w dużej mierze kontroli nad lotem odbijanej piłki. Po naszych uderzeniach, zmienne kierunki podmuchów powietrza będą powodować, że piłeczka będzie szybować w sposób nieprzewidywalny, co uniemożliwi nam „wgranie się”, czyli nabrania większego wyczucia. Dlatego nawet w zastosowaniu rekreacyjnym, dla pełniejszej satysfakcji wskazane jest, aby stoły do tenisa stołowego stały w pomieszczeniach zamkniętych. Ponadto, w celu zapewnienia dostatecznej swobody gry, istotne jest, aby nie tylko pole gry było odpowiednio duże, ale również sufit znajdował się dość wysoko ponad blatem stołu. Mając raz odpowiednio przygotowaną przestrzeń do gry, stajemy się w pełni niezależni od warunków pogodowych – tenis stołowy jest sportem całorocznym i nie podlega prawom jakiejkolwiek sezonowości.

W gronie miłośników tenisa stołowego znajdziemy zarówno dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe. Trudno z resztą wyobrazić sobie jakiekolwiek ograniczenia wiekowe. Na dzień powstania niniejszego opracowania, najstarszym, wciąż grającym tenisistą stołowym jest mieszkający w Warszawie, Pan Jan Targosiński, który ukończył niedawno 100 lat (ur. 28 marca 1915 roku).

Do zobaczenia przy stole !

Rafał Suszycki