Top
Time out - Pingiel.pl
fade
3056
post-template-default,single,single-post,postid-3056,single-format-audio,eltd-core-1.1,flow-ver-1.3.5,,eltd-smooth-page-transitions,ajax,eltd-blog-installed,page-template-blog-standard,eltd-header-standard,eltd-fixed-on-scroll,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-dropdown-default,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0,vc_responsive

Time out

Podstawowe zasady opuszczania pola gry i korzystania z Time-Out

Zawodnicy w trakcie meczu mają obowiązek pozostać w polu gry lub blisko niego przez cały mecz, za wyjątkiem sytuacji gdy uzyskali zgodę od Sędziego Głównego.

Podczas przerw między setami oraz przerwami Time-out, powinni oni zostać w obrębie 3 metrów od pola gry, będąc pod ciągłym nadzorem Sędziego Liczącego.

Zawodnicy nie mają prawa przedłużać przerw między setami i powinni być wezwani do stołu jeśli nie powrócili na czas.

Każda przerwa jest ograniczona do 1 minuty, ale jeśli zawodnicy wrócą do gry wcześniej, nie mogą reszty czasu wykorzystać w następnej przerwie.

Jeśli gracze nie chcą, nie muszą korzystać z przerwy.

Poza regulaminowymi przerwami między setami, każdy zawodnik, para, lub w ich imieniu kapitan czy doradca, ma prawo do wzięcia jednego czasu do 1 minuty podczas każdego z pojedynków, pokazując rękoma znak litery „T” lub mówiąc „czas” bądź „time-out”. Czas może być wzięty tylko między wymianami po rozpoczęciu seta.