Top
Sport bezpieczny - Pingiel.pl
fade
2975
post-template-default,single,single-post,postid-2975,single-format-standard,eltd-core-1.1,flow-ver-1.3.5,,eltd-smooth-page-transitions,ajax,eltd-blog-installed,page-template-blog-standard,eltd-header-standard,eltd-fixed-on-scroll,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-dropdown-default,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0,vc_responsive

Sport bezpieczny

    Tenis stołowy należy do dyscyplin sportu indywidualnych, praktycznie uniemożliwiających bezpośredni kontakt z przeciwnikiem. Jednocześnie specyfika gry, polegająca na przeplataniu krótkich okresów zwiększonej mobilizacji, trwającymi średnio do kilkunastu sekund, z okresami odpoczynku (spacer po piłkę, przyjmowanie pozycji), powoduje, że to sami zawodnicy współdecydują o tempie i sposobie gry. Dzięki temu, uprawiający tenis stołowy są obarczeni stosunkowo niskim ryzykiem poważnych kontuzji, nawet na poziomie wyczynowym.


Jednak jak w każdym sporcie, kontuzje mogą powstawać w wyniku braku rozgrzewki, niedostosowania programu treningowego (obciążeń) do możliwości zawodnika (brak indywidualizacji), gdzie potencjalnymi obszarami zagrożeń mogą być stawy kolanowe i barkowe, lędźwiowy odcinek kręgosłupa, kręgi szyjne.

Do zobaczenia przy stole !

Rafał Suszycki